TYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS
s Korzeniowski mistrzem świata IAR1r 11 20:02 :55

Robert Korzeniowski został mistrzem swiata w chodzie
na 50 kilometrów.

s Korzeniowski mistrzem swiataTYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS s Korzeniowski mistrzem świata IAR1r 11 20:02 :55 s Korzeniowski mistrzem świata s Korzeniowski mistrzem świata Robert Korzeniowski został mistrzem swiata w chodzie na 50 kilometrów. Polak zdobyl złoty medal na rozgrywanych w Edmonton w Kanadzie mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Robert Korzeniowski zwyciężył w czasie 3 godziny, 42 minuty i 8 sekund. Jest to już drugi mistrzowski tytuł Korzeniowskiego w chodzie na 50 kilometrów. Pierwszy zdobył w 1997 roku w Atenach, a dwa lata wcześniej, w Goeteborgu, na tym dystansie wywalczyl brązowy medal. Robert Korzeniowski jest także trzykrotnym mistrzem olimpijskim z Atlanty i Sydney na dystansach 20 i 50 km W biegu w Edmonton 9. miejsce zajął inny polski zawodnik, Tomasz Lipiec, który przez kilkanaście kilometrów biegł na czele stawki zawodników. 20:01 11/08/2001